Сучасний візуалізаційний тест, яким є магнітно-резонансна томографія, застосовується для діагностики захворювань органів, розташованих у черевній порожнині. Найчастіше його замовляють, коли інші тести не забезпечують належного контрасту та мають обмежене діагностичне значення. МРТ черевної порожнини у “МРТ-Експерт” дозволяє дослідити печінку, нирки, підшлункову залозу, сечовивідні шляхи та селезінку.
Що таке черевна магнітно-резонансна томографія?
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це неінвазивний тест візуалізації, який використовує пристрій, що генерує нешкідливе магнітне поле та радіохвилі. Вона застосовується для оцінки стану всього організму, а також його конкретних ділянок (голова, черевна порожнина) або конкретних органів (серця, гіпофіза).
Магнітно-резонансна томографія черевної порожнини дозволяє детально діагностувати стан м’яких тканин. Завдяки цьому діагностуються пошкодження, запалення або новоутворення:
- печінки;
- жовчного міхура;
- підшлункової залози;
- селезінки;
- шлунка;
- кишківника;
- нирок та сечоводу.
МРТ, як правило, доповнює інші діагностичні тести, включаючи УЗД, рентген або комп’ютерну томографію. Якщо на їх основі неможливо визначити причини таких недуг, як біль у животі, метеоризм або збільшення внутрішніх органів, то МРТ живота дає більш детальне уявлення про ситуацію.
Магнітно-резонансна томографія черевної порожнини - показання
Діагностика починається з популярних методів, які є швидкими та доступними. Їх не завжди достатньо, оскільки зображення, наприклад, у випадку УЗД черевної порожнини та комп’ютерної томографії, може бути неточним. Це також альтернатива для людей, які мають протипоказання, для застосовання інших методів. У багатьох випадках МРТ черевної порожнини можна проводити без контрастної речовини, оскільки навіть тоді отримане зображення є достатньо детальним.
Магнітно-резонансна томографія черевної порожнини відіграє важливу роль у діагностиці захворювань підшлункової залози, печінки та жовчних проток. Огляд виявляє гемангіоми, вузлики та кісти. Показанням для дослідження можуть бути вогнищеві або дисеміновані зміни в органах, стани після трансплантації, жовчнокам'яна хвороба, хвороба Крона або необхідність визначення стану судин у черевній порожнині. МРТ цієї області також рекомендується діабетикам, які частіше мають пухлини підшлункової залози.
|