Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
Олександрівська районна державна адміністрація  Олександірвська РДА
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Дім та дача [5]
Різне [332]
Кіровоградщина [5]
Дошка пошани [7]
Харчування [5]
Інтернет [11]
Освіта [7]
Тварини [2]
Люди [16]
Події [3]
Екологія [1]
Суспільство [29]
Статистика [2]
liex [16]
Строительство [51]
Авто-мото [22]
Бизнес [5]
Орган пробації [8]
Мода [8]
Суспільство /

Мета пенсійної реформи – забезпечена старість українців.

29.04.2011 о 13:14 0
Пенсійну систему останнім часом реформують у багатьох країнах світу. Річ у тім, що населення невпинно старішає в усьому світі, і урядам важко забезпечити пенсійні виплати. В Україні зараз мільйони пенсіонерів отримують кошти, на які дуже важко прожити. Тож проблема реформ пенсійного забезпечення актуальна і для нас.
У більшості розвинених країн додаткове забезпечення люди отримують завдяки другому й третьому рівням пенсійної системи - обов'язковому та добровільному накопичувальному страхуванню. Саме трирівнева пенсійна система найбільш збалансована.
У нашій країні солідарна система залишається основним джерелом доходу для літніх людей. Теоретично в Україні є третій рівень пенсійного забезпечення - приватні пенсійні фонди, - які передбачають добровільну участь працівників та роботодавців. Вони самостійно визначають розмір внесків, які сплачують на свої рахунки. Потім ці кошти інвестуються на ринках капіталу. Але поки що така система недостатньо поширена, тому більшість пенсіонерів сьогодні мають тільки "солідарний" мінімум.
Тож одне з головних завдань пенсійної реформи - запровадження другого рівня. Йдеться про те, що всі працівники, яким на момент запровадження обов'язкового страхування буде менше 35 років, сплачуватимуть внески не лише до загальної "каси" Пенсійного фонду, а й на свої персональні рахунки. Кошти, які людина накопичить, належатимуть тільки їй. Скільки працівник зібрав, стільки й буде отримувати на додаток до державної пенсії. Плюс - інвестиційний дохід. Адже пенсійні накопичення будуть вкладатися в економіку, іпотечні програми, в акції стабільних державних банків - це так звана "народна приватизація". Другий рівень планується запровадити з 1 січня 2013 року, коли Пенсійний фонд стане бездефіцитним.
Головна мета реформи це - розподіл пенсійних коштів має бути справедливим. Нинішні надзвичайно великі розриви між розмірами пенсій повинні бути ліквідовані. Це ненормально, коли, скажімо, народний депутат за місяць отримує стільки, скільки звичайний працівник - за півтора-два роки. Тому планується запровадити обмеження на максимальний розмір пенсії. Виплати не повинні бути більшими, ніж 10 мінімальних пенсій. На сьогодні це близько 7500 грн, причому уряд наполягатиме, щоб ця норма стосувалася не тільки новопризначених, а й тих пенсій у кілька десятків тисяч гривень, які призначалися раніше.
Під час громадського обговорення були отримані численні пропозиції обмежити пенсії 10-ма мінімумами. Така норма й буде виноситися на розгляд депутатів. Уряд прислухався й до низки інших зауважень громадськості, які прозвучали під час обговорення. Зокрема щодо максимального розміру заробітної плати, з якої здійснюються пенсійні відрахування. Сьогодні вони сплачуються з 15-ти мінімальних заробітних плат, а за результатами обговорення пропонується 17. Були також численні пропозиції щодо врахування заробітних плат до 2000 року під час обчислення пенсій. Уряд буде пропонувати, щоб вони враховувалися до 1 січня 2016 року. Крім того, уряд розширить коло категорій, яким виплачуватимуть 10 разових пенсій при виході на відпочинок: до вчителів, лікарів та працівників культури додаються працівники соціальних центрів. Не менш важливо й те, що уряд відмовився від різкого підвищення вислуги років для військових та віку виходу на пенсію для чоловіків - держслужбовців й буде щороку додаватися по 6 місяців, а не по 12, як планувалося спочатку.
Чи не найгостріший момент в пенсійній реформі - підняття пенсійного віку для жінок... Профспілки виступають проти. В уряді переконані, що зволікання призведе тільки до загострення проблем.
Український варіант пенсійної реформи експерти називають одним із найбільш м'яких у Європі. Урядом запропоновано максимально плавно підвищувати пенсійний вік - на 6 місяців щороку протягом 10 років. Паралельно пропонується суттєвий компенсатор: на період підвищення віку пенсія жінок буде збільшуватися на 2,5% за кожен рік. Тож за 10 років жінка отримає на 25% більшу пенсію.
В усьому світі трирівнева пенсійна система, до якої ми йдемо, - гарантія безбідної, заможної старості. Забезпечена старість - ось що чекає на українців в результаті пенсійної реформи.

OЧІКУВAНІ РЕЗУЛЬТAТИ РЕФOРМИ
♦ Гарантування стовідсоткової виплати пенсій нині і в майбутньому.
♦ Встановлення соціально справедливої системи пенсійного забезпечення.
♦ Підвищення престижності роботи працівників бюджетної сфери.
♦ Стабілізація та покращення стану державних фінансів.
♦ Детінізація економіки.
♦ Забезпечення економічного зростання та добробуту українців.

Начальник відділу
з питань нагляду за правильністю
призначення та виплати пенсій О.Загинайко

Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Додав: olga (29.04.2011) | Автор: Ольга Загинайко
Переглядів: 1485 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього комментів: 0
Упс...здається ти не зареєстрований або забув війти під своїм логіном, а у нас комментувати та додавати інші матеріали можуть лише зареєстровані або залогінені юзери.

Якщо в тебе немає аккаунта на сайті, рекомендую авторизуватися за допомогою соц. мереж
Вверх
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: