Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
Олександрівська районна державна адміністрація  Олександірвська РДА
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Дім та дача [5]
Різне [332]
Кіровоградщина [5]
Дошка пошани [7]
Харчування [5]
Інтернет [11]
Освіта [7]
Тварини [2]
Люди [16]
Події [3]
Екологія [1]
Суспільство [29]
Статистика [2]
liex [16]
Строительство [51]
Авто-мото [22]
Бизнес [5]
Орган пробації [8]
Мода [8]
Різне /

Сонячні колектори та їх переваги

13.11.2020 о 16:17 0

Отримання енергії від сонця стало дуже популярним в останні роки. Не дивно, адже ця енергія чиста, екологічна та безкоштовна. Єдина вартість, яку доведеться заплатити, — це придбання сонячних колекторів або фотоелектричних панелей.

Використовувати енергію сонця — дуже спокуслива перспектива. Адже вона безкоштовна, доступна кожному та існує у великих обсягах. Це можна зробити двома основними способами — за допомогою сонячних колекторів або фотоелектричних (PV) панелей.

Сонячні колектори для води забезпечують тепло, і в українських кліматичних умовах їх найчастіше використовують для обігріву води. Панелі, в свою чергу, забезпечують електроенергією, що, безумовно, є більш універсальним видом енергії, який можна використовувати багатьма способами. Однак тут проблема полягає у накопиченні генерованої електроенергії, саме тому невеликі домашні установки майже завжди підключені до електромережі, і енергія, яка не використовується в даний момент, подається до неї.

Скільки сонця насправді досягає сонячних колекторів та фотоелектричних панелей?

Хоча кількість сонячної енергії в нашій кліматичній зоні все ще величезна, її розподіл залежно від пори року дуже нерівномірний.

Річна кількість енергії сонячного випромінювання, що падає на 1 м2 поверхні, становить приблизно 1000 кВт-год. Це насправді багато, тому що, щоб отримати таку кількість тепла, необхідно спалити, наприклад, 100 м3 природного газу. Тим часом щорічна потреба в новому будинку площею 150 м2 становить 10 000–20 000 кВт-год.

На жаль, не можна захопити та використати всю сонячну енергію, яка доходить до певної ділянки. Друга, ще більш серйозна проблема — щорічний розподіл цієї енергії. Користувачі отримують приблизно 4/5 цього за пів року, і на жаль ніяк не можна це змінити. Як можна легко здогадатися, саме під час опалювального сезону (приблизно 180 днів) необхідно задовольнятися лише 1/5 річної загальної енергії сонця. Як результат, середнє значення за грудневий день приблизно в 10 разів нижче, ніж у червні чи липні.

З цієї причини сонячні колектори здатні повністю задовольнити попит на гарячу воду для побуту в літні місяці, а взимку вони лише незначно підтримують звичайне джерело тепла (котел, обігрівач). З іншого боку, найкраще підключити фотоелектричні установки до електромережі, а потім скласти баланс — коли є його надлишок, можна повернути його для збору електроенергії пізніше. 

Як виглядає типова сонячна установка?

Сонячні колектори — це рішення, яке використовується вже багато років і є досить популярним. На ринку домінують два рішення — так званні плоскі та вакуумні трубчасті колектори. Плоска конструкція простіша, а ціна дещо нижча. З точки зору корисності, важливо, щоб у літній сезон плоскі панелі могли віддавати навіть більше тепла, ніж вакуумні. З іншого боку, в холодну пору року вакуум отримує перевагу, тоді менше тепла виходить в навколишнє середовище. Принцип роботи всіх сонячних колекторів однаковий — сонце нагріває елемент, який називається поглиначем, і від нього нагріває антифриз, який циркулює між колекторами та котушкою в резервуарі з гарячою водою.

Ємність повинна бути великою, зазвичай 200-300 літрів на 4 людини. Рідина приймає тепло, отримане колекторами, але також виконує роль своєрідного акумулятора. У сонячний теплий день можна отримати більше гарячої води, ніж використовується, але це рішення дозволяє використати цей надлишок, якщо погода буде менш сприятливою наступного дня.

У типовій ситуації, коли колектори повинні нагрівати лише воду для 4-5 людей, установка може бути невеликою. Достатньо 2-3 колекторів площею приблизно 2 м2 кожен. Тож усі вони разом не перевищуватимуть 6 м2. Зазвичай можна знайти стільки місця на сонячній поверхні даху. Це, безумовно, найпопулярніше місце, і це правильно, адже тоді можна, наприклад, влаштувати короткі труби, що з’єднують колектори з резервуаром для води, завдяки чому мінімізуються втрати тепла.

Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Додав: grantand1391 (13.11.2020)
Переглядів: 224 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього комментів: 0
Упс...здається ти не зареєстрований або забув війти під своїм логіном, а у нас комментувати та додавати інші матеріали можуть лише зареєстровані або залогінені юзери.

Якщо в тебе немає аккаунта на сайті, рекомендую авторизуватися за допомогою соц. мереж
Вверх
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: