Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
Олександрівська районна державна адміністрація  Олександірвська РДА
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Дім та дача [5]
Різне [332]
Кіровоградщина [5]
Дошка пошани [7]
Харчування [5]
Інтернет [11]
Освіта [7]
Тварини [2]
Люди [16]
Події [3]
Екологія [1]
Суспільство [29]
Статистика [2]
liex [16]
Строительство [51]
Авто-мото [22]
Бизнес [5]
Орган пробації [8]
Мода [8]
Різне /

Сучасна система опалення: як обрати радіатори?

04.12.2020 о 10:38 0

Неприємні радіатори, які псують зовнішній вигляд інтер’єру, залишилися в минулому. Сьогодні на ринку представлені радіатори, виготовлені з різних матеріалів, в класичному або вишуканому дизайні, з різними нагрівальними поверхнями. Їх вибір слід врахувати перед тим, як робити монтаж установки центрального опалення. Хорошим рішенням є вибір всієї системи опалення від одного виробника. Тоді у користувача не буде проблем із сумісністю окремих елементів. Сталевий, алюмінієвий і чавунний радіатор - що вибрати?

Як обрати обігрівачі?

Сучасна система опалення

Для того, щоб радіатор був не тільки ефектним, але найбільше ефективним, слід правильно підібрати його потужність. Треба пам'ятати, що розмір впливає на кількість теплоти, що подається до приміщення. Сучасні трубчасті радіатори, в залежності від розміру, можуть задовольнити потреби будь-якого приміщення. Що важливо, попит на тепло на кухні зовсім інший, ніж у ванній або кімнаті.

Вибираючи обігрівач, також варто враховувати, чи буде він обігрівати приміщення, або лише його нагрівати.

Потужність обігрівача також залежить від ізоляції будівлі. Якщо будинок добре ізольований, а втрати тепла невеликі, тоді можна обрати радіатор з меншою потужністю. Як стандарт, передбачається, що потреба в теплі коливається від 60 до 200 Вт на кожен м2. Гарним рішенням є використання допомоги фахівця, який допоможе вибрати оптимальну потужність. Варто підкреслити, що попит на тепло в кожному будинку різний.

Види обігрівачів

Трубчасті радіатори дуже популярні. Вони ідеально підходять для різноманітних кімнат. Їх потужність нагрівання залежить від площі та кількості трубок. Вони дозволяють заощадити на споживанні енергії. Також вони дозволяють точно вибрати потужність.

З іншого боку, східчасті радіатори ідеально підходять для ванних кімнат. Це система горизонтальних трубок, які з'єднані з колектором. Цей механізм дозволяє, серед іншого сушити рушники.

Натомість конвекційні обігрівачі виготовляються з мідних труб, покритих листом і розміщених у корпусі. Останній не має функції нагрівання. Велика частина тепла передається конвекцією.

Сталевий, алюмінієвий або чавунний радіатор?

Завдяки матеріалу, з якого вони виготовлені, можна розрізнити:

  • сталеві, 
  • алюмінієві,
  • чавунні радіатори. 

Перші є найбільш популярними, головним чином завдяки безлічі доступних моделей та естетичному зовнішньому вигляду. Вони можуть бути невеликих розмірів з великою потужністю. До того ж вони швидко нагріваються і охолоджуються. На жаль, вони схильні до псування та залежать від якості води. Найпоширенішими є панельні радіатори, що складаються з однієї-трьох пластин. Недоліком нагрівачів цього типу є можливість корозії, особливо якщо в установку потрапляє кисень. Не рекомендується використовувати їх у відкритих установках.

Алюмінієві радіатори, навпаки, мають секційну структуру і не важать багато. Однак вони не такі популярні, як сталеві, для них характерна ребриста структура. Для їх виробництва використовуються алюмінієві сплави з кремнієм або міддю. Гладка поверхня радіаторів полегшує їх чистку. Вони швидко нагріваються і стійкі до корозії. Такі типи радіаторів ідеально підходять як для відкритих, так і для закритих установок. Їх перевага — простота монтажу та хороша теплопровідність. Вони дешевші за сталеві, але менш стійкі до пошкоджень.

З іншого боку, чавунні радіатори вибирають все рідше. Вони характеризуються високою стійкістю до корозії, а також довговічністю. Однак вони відносно повільно реагують на перепади температур — повільно нагріваються і віддають тепло теж повільно. Вони часто мають велику вагу.

Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Додав: grantand1391 (04.12.2020)
Переглядів: 262 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього комментів: 0
Упс...здається ти не зареєстрований або забув війти під своїм логіном, а у нас комментувати та додавати інші матеріали можуть лише зареєстровані або залогінені юзери.

Якщо в тебе немає аккаунта на сайті, рекомендую авторизуватися за допомогою соц. мереж
Вверх
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: