У боротьбі з кліщами Варроа зазвичай використовують щавлеву кислоту. Це дешево і при правильному дозуванні безпечно для бджіл. Але, як це буває в середовищі бджолярів, відсутня відповідність правильному способу введення цієї кислоти. На сайті https://megachem.com.ua/ua/shavelevaya-kislota.html можна придбати представлений хімічний продукт.
Чому саме розчин щавлевої кислоти в гліцерині?
Первинні дослідження показали, що розчинення щавлевої кислоти в гліцерині забезпечує спосіб продовження вивільнення цієї кислоти. На відміну від прямого поливу або використання парів, в яких вся кислота вводиться одночасно, суміш даної речовини з гліцерином забезпечує повільне вивільнення, яке надзвичайно ефективно проти кліщів, але і ніжне для бджіл.
Як це працює?
Щавлева кислота є природним органічним з'єднанням. У чистому вигляді це безбарвна кристалічна тверда речовина, яке розчиняється в воді. Багато продуктів містять це з'єднання, включаючи гречку, петрушку, ревінь, шпинат, буряк, какао, горіхи, ягоди і боби.
Метод Ренді Олівера дає надію на ефективне застосування щавлевої кислоти.
- Первісна ідея розчинення щавлевої кислоти в гліцерині виходила з інших джерел, але Олівер прийняв цю ідею і удосконалив її, провівши при цьому ряд експериментів.
- Перші тести Олівер провів на 28 бджолиних сім'ях, розділених на декілька наукових груп і одна контрольна група, в якій використовується 7 різних методів лікування (ефірні масла, різні концентрації і способи застосування щавлевої кислоти).
- У наступних випробуваннях Ренді Олівер використовував метод поливу розчином щавлевої кислоти, використовуючи в якості носія гліцерин замість цукру (це те, що зараз роблять багато бджолярів в Італії).
Навіть після трьох щотижневих застосувань розчину ступінь зменшення кліщів була не дуже вражаючою, як і після застосування тимолу, розчиненого в гліцерині, також введення Апігуарда методом, відмінним від стандартного.
На що звернути увагу
Бджолярі шукають недорогий, досить швидкодіючий і простий у використанні акарицид, який не залишає залишків в плямах або меді, а також не уповільнює розвиток сім'ї і не завдає шкоди.
Щавлева кислота, розчинена в гліцерині, нанесена на паперові рушники, здається, виправдовує очікування. Вона не тільки миттєво вбиває кліщів, але і продовжує діяти протягом 30 днів, охоплюючи приблизно два репродуктивних циклу. На розвиток лікарської стійкості впливають як частота введення, так і дозування. Постійне використання акарициду одного класу або тільки одного активного речовини з тим же способом дії може привести до відбору стійких особин. |