Колись давно люди використовували могильні камені, які не відрізнялися один від одного нічим. Це були дійсно звичайні валуни з іменами покійних на них. Однак тепер надгробки, замовити які можна за посиланням https://granitlviv.com.ua/podvijni/ або на інших сайтах, роблять різними, і для цього є фахівці широкого профілю. При цьому навіть тим людям, які зовсім не мають наміру пов'язувати своє життя з цією професією, часом бувають досить цікаво дізнатися, як і з якого матеріалу роблять пам'ятники.
Матеріали для пам'ятників
90% або 95% встановлених надгробків - гранітні. Граніт - це магматична порода, яка утворюється в результаті затвердіння магми під високим тиском. Гранітні блоки витягуються і розрізають на частини різної товщини (зазвичай два сантиметри), а одна зі сторін кожної з них ретельно полірується.
Даний матеріал широко використовується, оскільки він забезпечує найкращі результати з точки зору збереження зовнішнього вигляду і кольору пам'ятника навіть при екстремальних атмосферних зміни.
Розмір надгробки становить близько 90 сантиметрів завширшки і 70 сантиметрів у висоту. При певних обставинах майстри можуть піти наперекір цим стандартам, і якщо того захочуть рідні покійного, пам'ятник буде зовсім інших розмірів.
Як робляться пам'ятники
Скульптурні роботи традиційно виконувалися на надгробках значної товщини. Ця техніка, яка називається похоронним мистецтвом, довгий час була одним з найбільш часто використовуваних способів прикраси надгробків.
В якості альтернативи використовуються гравіювання - борозенки в камені у формі хрестів або інших символів. Гравюри діляться на піскоструминну або витонченою.
Піскоструминна обробка досягається за допомогою машин, видувають пісок під високим тиском, який при потраплянні на полірованій поверхні граніту залишає певний слід. Цей спосіб широко використовується для гравіювання імен з використанням друкованого шаблону, в той час як ім'я, дати або епітафії піддаються піскоструминної обробці. Його також можна використовувати для художніх малюнків.
Існують ручні або автоматичні фрезерні верстати з числовим програмним управлінням, які виконують гравіювання практично без втручання людини. Хоча в деяких випадках така гравірування може бути відполірована фахівцями. |