Геральдика селища


Прапор

Прапор

Затверджений в 2001р. Прямокутне полотнище зі співвідношеннями сторін 2:3 розділене вертикально на дві рівновеликі частини зеленого (від древка) та жовтого кольорів, у зеленій половині біла голова оленя. У прапорі повторюється основний колір герба та голова оленя, що є головною фігурою герба.

Джерело: В.Кривенко, К.Шляховий, "Символіка Кіровоградщини

Герб

Сучасний герб

Затверджений в 2001р. У верхньому зеленому полі зубчасто перетятого щита срібна голова оленя, в нижньому золотому полі - два сині з червоними руків'ями донизу, серпи, повернуті лезами один до одного. Автори - В.В.Білошапка, В.С.Лисенко, І.В.Лисенко.

Щит перетятий на дві частини, бо територія району завжди перетиналася кордоном. Тут межує лісостеп зі степом, знаходилася межа найбільшого в Європі Дніпровського зледеніння, лежали кордони Київської Русі і Дикого Поля, Польщі і Кримського ханства. Польщі і Росії, Київщини та Херсонщини. Район сформовано з територій Олександрійського та Єлисаветградківського районів. Срібна голова оленя відображає назву району, що походить від назви адміністративного центру Олександрівки, яка у своєму гербі має фігуру оленя. Серпи - символи хліборобської праці, були зображені на гербі Олександрійського повіту, до якого колись належала південна частина району. Щит увінчано короною, зубці якої утворені калиновими ягодами та листям. Щит прикрашений пшеничним колоссям, головками соняшнику, дубовим листям, які обвиває синя стрічка із золотим девізом "ГУРТОМ ДО ЗАГАЛЬНОГО ДОБРА".

Усі елементи корони та декоративного оздоблення взяті з флори Олександрівщини і свідчать про багатство рослинного світу краю.

Джерело: В.Кривенко, К.Шляховий, "Символіка Кіровоградщини"