Сьогодні по телеку бачив якусь передачу, там на голосування було виставленно питання "Чи допомогає вища освіта в працевлаштуванні?", цікаво було б дізнатися хто що думає з цього приводу.
Особисто я вважаю що вища освіта ніяк не впливає на працевлаштування. Ось приклад: в банк потрібні кредитні експерти, ти туди приходиш, заповняєш анкету, проходиш маленьку співбесіду і тебе за неділю навчають всьому що має знати кредитний експерт. Ніхто ніколи не просив показати йому диплом чи навіть студентський. Тому вища освіта до одного місця...а от сам диплом як корочка можливо колись і пригодиться.
Конешно играет роль вот например если я заканчую свой институт то мне дают диплом бакалавра, а если ещё учусь пол года то магистра. Ну вот в чем разница если в ВСУ идёт сокращение штата то первыми под покос попадают бакалавры. Так же дело обстоит с выбором места профессии и гонорара за проделаную работу.
Хай кеди китайські, хай джинси турецькі, хай за душой нема ні гроша, нікому з нас не зробиться кепсько - бо в кожного з нас українська душа!!!
Вибачаюсь та уточняю. Освiта (з корочками) Можна ж й самому вчитись. Корочки - значить той хто купив корки - ДУБ А Бакалавр та магiстр - то перерва для того, щоб дiвчата могли вийти замiж, поки хлопцi "вiдтягуються" в армii. Деякi ВУЗи не стали робити дурниць типу тих реформ, та й тестування - наприклад в МГУ (Москва) - приймають для формальностi, а екзамени здають як i ранiш.
Думаю, що в тему. В ЗНТУ(Запорiжжя) де я колись учився - зняли для iнженерiв фiзику з вступних, якщо вiрити фото з оголошення А без фiзики - який iнженер? Та й математика одна - у нас було двi (усно та письмово) Фото з http://vkontakte.ru/photos.php?act=show&id=-490099_109630517
Серйозно, бо ще хто повiрить. У пiлотiв та iнших спецiалiстiв (ти ж краще знаеш) все строго провiряють - i корочки i здоров'я. А то полетимо ..... ВНИЗ! (точнiше ВВЕРХ)
Повідомлення відредагував Леонiд - Неділя, 22.06.2008, 19:51
Boriska, Я маю на увазi нову систему з 2 ступенiв - бакалавр-магiстр. На жаль i в РФ ii вводять. Та не усi - не усi згоднi слiпо повторювати чужi порядки. Тепер невеселий факт: Чи чули ви, що в Туркменii вища освiта два роки, iноземнi дипломи не визнають. Правда тепер i iх дипломи нiхто не признае.
Та ви що, хлопцi! Бакалавр за кордоном - то ж лише технiк по нашому а не iнженер! Можна й в технiкумi вивчитись. А в ХОРОШИХ (есть й такi) ПТУ готовлять не хуже технiкума. А за кордоном тебе лишньому учитине будуть, - хочеш - сам учи, або доплачуй. Все строго по контракту, нiчого додаткового. А в тiй Туркменii для диплома ще треба напам'ять вивчити головну книгу, що написав iх покойний президент. Книгу, що учить, як правильно жити.
Повідомлення відредагував Леонiд - Понеділок, 23.06.2008, 17:11
grantand, ну да...в военку тебя полюбом никто не возьмет без нужного образования!! А..продавцом, рекламщиком чего то, и т.п. легко!! Но вот на зарплату вот такой работы трудно, практически не реально прожить сейчас, да еще в больших городах!!
Повідомлення відредагував ксюха - Вівторок, 24.06.2008, 11:08
ксюха, как и на любой работе, чтобы что-то заработать нужно что-то делать. А чтобы хорошо заработать, нужно хорошо что-то делать. И кем бы ты не работала, продавцом или рекламщиком можно зарабатывать очень хорошие деньги если хорошо разбираться в своей работе. Кстати хорошие рекламщики зарабатывают очень даже не плохие деньги.
Антон прав - время самоучок проходить. Продавець та вантажник ще зможуть робити без освiти, а от рекламщик та товарознавець, та й оператор складноi промисловоi установки - то вже нiяк! Обов'язково потребують освiту + стаж роботи. Цiна питання висока - дороге устаткування, висока конкуренцiя на ринку збуту, питання якостi продукцii, безпеки для оточення. Тому тепер звичайними стають вимоги наявностi освiти (реальноi, а не в куплених корочках - провiрять! не сумнiвайтесь - i вас i корочки), стажу роботи, випробний строк, психологiчнi тести. Багато де ще треба знання iноземних мов, рекомендацiя. Я он в 50 рокiв "познайомився" (на фiрмi) з англiйською мовою - нiхто не заставляв, а в школi-iнститутi проходили ("пройшли") нiмецьку.
Повідомлення відредагував Леонiд - Вівторок, 24.06.2008, 16:08
А людям, які закінчили навчання, треба влаштовуватися на роботу, проте скрізь вимагають стаж роботи 3 роки, а де ж нам,молодим, його взяти, якщо майже всюди працюючі пенсіонери..., іноді декому може просто пощасливитися-працівник йде на заслужений відпочинок, а вища освіта дійсно потрібна- йде перевага диплому.
Про унiверситети. Колись до 1917 р було 7 - Москва, Дерпт(Тарту), Рига, Киiв, Одеса, Львiв та Казань. I ВСЕ!!! Зате iх знали у свiтi! Бо готували спецiалiстiв, викладачiв, медикiв. В кожному були цiлi науковi школи. Зараз бувший технiкум перетворюють в Унiверситет! Викладачi (звичайнi - не професура) почасовики, з сусiднього мiста. Про якiсть пiдготовки мабуть ясно? Чи готовi нинiшнi випускники унiверситетiв до науковоi роботи? Пiднiмiть руку! Та й в звичайних учбових закладах не дуже няньчаться з вами - як пам'ятаю ранiше. Вже не кажучи про загальну культуру. От i маємо в результатi "стышко-махательне матюччя" замiсть хай i не лiтературноi так нормальноi мови. А на майбутнiй роботi все важливо - професiя, зовнiшнiй вигляд, поведiнка ....i мова!
Повідомлення відредагував Леонiд - Середа, 25.06.2008, 15:41
на мою думку, в деяких випадках вища освіта не грає особливої ролі(не маю на увазі медиків, юристів, тощо)..головне і саме необхідне - це знання...якщо брати приклад з моєї професії то є чимало людей без вищої освіти (самоучки) які дуже добре знають дизайнерські програми і на цьому заробляють великі гроші...в той же час дизайнер навіть з червоним дипломом ніколи не знайде хорошу роботу без знання комп ютера...тому в першу чергу- на роботу беруть людину яка ВМІЄ, а ну ту, в якої диплом...