В 60-х роках в області знайдені горючі сланці поблизу с. Бовтишки Олександрівського району. Бовтишське родовище знаходиться у великій округлій западині типу кратера, яка має діаметр 22 км. Прошарки горючих сланців, що залягають серед цієї товщі, утворюють 5 горизонтів, з яких основний залягає на глибині 220-250 м в центрі родовища і на глибині 30-50 м по периферії. Сумарна корисна товщина прошарків коливається в межах 10-15 метрів. Горючі сланці характеризуються середньою наявністю золи — 62-63%, середнім теплоутворенням 2850 ккал/кг та наявністю 18% смоли. Запаси сланців складають близько 3 млрд. тонн.
Надра.
У районі с. Бовтишка Олександрівського району знайдено великі запаси горючих сланців (3,7 млрд.т.), які на даний час знаходяться у резерві.
Холодноярське плоскогір'я і глибокі балки-яри — це залишки древньогірської системи. Геологи доводять, що мільйон років тому територія Холодного Яру була північною стороною п'ятдесятикілометрового кратера вулкану, в центрі якого знаходиться с.Бовтишка Олександрівського району Кіровоградської області.
З-під землі на схилах балок б'ють джерела з надзвичайно смачною і холодною — навіть влітку — водою. Жителі навколишніх сіл вважають її цілющою і вживають «від всіх хвороб». Очевидно, це так, бо місцеве населення відзначається довголіттям і добрим здоров'ям: тут часто зустрічаються люди віком понад 90 і навіть сто років.
Пам ятаю, що в Олександрiвцi була(а може й тепер є?) - знаходилась в сторону Бiрок - ЮУГЭ (Южноукраинская геологоразведочная экспедиция). От вони й займались бурiнням пошукових скважин. Я сам тримав в руках (було в с. Веселому) зразки "бурiв" - куски горючого сланцю - щось середнє мiж вугiллям та зпресованим торфом. Було видно пустоти по формi якихось великих комах! В Чигринi навiть в 80-тi роки почали пiдготовку будiвництва ДРЕС, та потом зупинили. Хто ще щось знає на цю тему. Пишiть!