Ніхто не стане заперечувати, що всі ми повинні дихати чистим повітрям, пити чисту воду, відпочивати в незасмічених лісах і парках, купатися у прозорій воді, ходити чистими вулицями. Та чи маємо ми все це сьогодні. На жаль, відповідь негативна. Хто винен у цьому, як не сама людина. Ми виносимо сміття у лісосмуги, а то й просто викидаємо його за двір на вулицю, скидаємо у прибережену зону, засмічуючи і берег, і річку, створюємо звалища відходів у місцях, які не призначені для цього, кидаємо просто на вулиці під ноги собі і перехожим обгортки від куплених товарів, не задумуючись, який приклад подаємо дітям. І вже населений пункт не чудовий оазис, а забруднений край, на який часом боляче дивитися. А ми у ньому ще й живемо, дихаємо брудними відходами. Ось нині після зимової пори брудних „підсніжників” розцвіло чимало, вони вже складають загрозу екології і, треба негайно вживати конкретних заходів. Якщо свідомість громадян не осягає цього, то завдання по очищенню території, на якій ми живемо, повинні взяти на себе відповідні служби, установи, підприємства, організації.
Скоординувати їх роботу та визначити основні напрямки і заходи по наведенню належного санітарного стану в Олександрівці, прилеглих лісових масивах, вздовж доріг, прибережних зонах мала на меті нарада, яку минулого четверга провів голова районної ради С.М. Степанов. У нараді взяли участь Олександрівський селищний голова К.М. Данов, директор КП „Оберіг” М.Д. Третяк, директор комунального агролісогосподарського підприємства М.В. Собовенко, головний спеціаліст-еколог Олександрівського району О.А. Шишка, головний інженер філії „Олександрівський райавтодор” В.Г. Гречкосій, заступник головного санітарного лікаря району А.М. Шкурат, інженер з охорони праці ДП „Олександрівський лісгосп” Л.О. Мироненко. Учасники наради активно шукали шляхи боротьби з забрудненням території, стихійними сміттєзвалищами, від яких буквально задихається Олександрівка. А що робиться у лісосмугах, прибережних зонах, на об’їзних дорогах, годі й говорити. Одним з напрямків, який треба використовувати для попередження засмічення територій, є нагальна необхідність вести серйозну, наполегливу роботу з людьми, і задіяти в цій роботі треба всіх: засоби масової інформації, депутатський корпус, активістів ветеранського руху, вуличні комітети. Широка роз’яснювальна робота, попередження, гласність стосовно тих, хто порушує санітарні норми, а то й більш дієві методи впливу адмінкомісії, мають принести позитивний результат. Це одна сторона наведення порядку. Інша — ефективніша робота комунальної служби, зокрема зміцнення матеріальної бази, обладнання цивілізованих місць збору сміття сміттєзбірниками та регулярне його вивезення, якнайшвидша ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ у селищі. Залучення на благоустрій коштів районного фонду охорони навколишнього середовища.
Крім того, голова районної ради С.М. Степанов наголошував на нараді на відповідальності за належний санітарний стан підвідомчих територій. Кожен лісник має відповідати за чистоту в лісі, дорожник — за придорожні території... Тобто тільки за нової філософії, відповідальності, нового стереотипу свідомості, самоорганізації, задіяння всіх ресурсів вдасться забезпечити належний благоустрій, щоб ходити чистими вулицями, дихати свіжим повітрям.
Після обміну думками, пропозиціями вирішено через певний час знову повернутися до цієї теми, щоб підсумувати що зроблено та визначити завдання надалі.
Ніна ДОЛЯ.