Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
Олександрівська районна державна адміністрація  Олександірвська РДА
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Нові повідомлення Учасники Правила форума Пошук RSS Юзербари
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум Олександрівки Кіровоградської області » Хоббі та розваги » Література » "Пам'ять" (Минула вiйна i Олександрiвщина.)
"Пам'ять"
Леонiд
Профі
Повідомлень: 349
Репутація: 2
Нагороди: 5

Повідомлення # 1 | 19:01
Наближається чергова рiчниця Перемоги. Минула вiйна немов катком пройшла й по Олександрiвщинi! Свiдки цього - не тiльки памятники та документи в музеях, а й ще в 80-тi роки напiвпустi села та багато iнше.
Пропоную коротко, обдумано - враховуючи формат форуму - дiлитись важливими (може й не веселими) фактами про тi днi. Про наших землякiв, тим бiльш про сучасникiв - хоч залишилось iх мало. Незалежно вiд чинiв та нагород - тодi й тепер. Вони ризикували життям однаково! Ми ще пам'ятаємо учителiв - ветеранiв вiйни. Ветеранiв тилу. Простих людей, переживших те лихолiття!
Калiнiченко I.Ф., Шелепко Ф.Н., Жаботинський Г.Я., Добровольський Ф.Г., Егорова Л.П. - це тiльки фронтовики - учителi школи №1(зараз №3), яких я добре пам'ятаю! А Атамась Г.С., Жук К.Д., Тарнавич В.С.? та багато iнших - що пережили це лихо хто в таборi, хто працював в тилу.

Додано (08.05.2008, 20:01)
---------------------------------------------
Дякуючи безцiннiй книзi "Олександрiвськi унiверситети" Б.Кузика та Л.Литвин пропоную згадати учителiв - учасникiв та свiдкiв минулоi вiйни. 9 з десяткiв учителiв школи №1- тепер №3

Шелепко Федось Нифонтович - директор, учитель математики, учасник вiйни.
Тарнавич Вiталiй Сергiйович - учитель фiзики, астрономii, вiв кiногурток.
Добровольський Федiр Григорович - фронтовик, фiзрук, воєнрук. В майже 50 рокiв сонце крутив на турнiку! СлабО?

Егорова Людмила Петрiвна - партизан, фронтовик, iнвалiд вiйни, учитель iсторii та географii.
Атамась Галина Сергiiвна - з першого випуску 10 кл. 1938 р. Все життя викладала укр. мову та лiтературу, була завучем. А ми у неi були останнiм випускним класом в 1972 р.
Жук Катерина Дмитрiвна - пережила вiйну (можливо була в концтаборi), викладач нiмецькоi мови.

Калiнiченко Iван Федосiйович - фронтовик, був фiзруком, викладав математику та працю. Iван Танкович! - так ми його мiж собою називали, бо був вiн танкiстом!
Жаботинський Григорiй Якимович - фронтовик, учитель, директор ряду шкiл району, завуч школи.
Соколенко Олександр Григорович - фронтовик, учитель, заврайоно, директор школи.
.
Можливо про кожного багато розповiдати. Як i про iнших - також i з iнших шкiл.

Додатки: 0940383.jpg (99.7 Kb) · 1139964.jpg (95.8 Kb) · 8519751.jpg (104.5 Kb)


Повідомлення відредагував Леонiд - Четвер, 08.05.2008, 19:23

"Мир вашему дому!" В. С. Высоцкий

leonid@olexandrivka.info

DarkWitch
Профі
Повідомлень: 386
Репутація: 19
Нагороди: 14

Повідомлення # 2 | 14:45
Добре,що є такі книги про Олександрівку,звідки можна про все це дізнатися.На жаль не можу нічого розповісти про ветеранів-вчителів Олександрівки

Никогда у врага не бери ничего,
Ни еды, ни воды не проси у него,
И если еда не посыпана ядом,
То сможет тебя отравить он и взглядом
Леонiд
Профі
Повідомлень: 349
Репутація: 2
Нагороди: 5

Повідомлення # 3 | 22:18
Дехто заперечить - не в тему! (хоча тема - ПАМ'ЯТЬ!) та я все ж хочу запитати ось що. В дворi школи №3 недалеко вiд географiчного майданчика я побачив памятну дошку, як пояснили - зроблену громадянином Германii. Не вникаючи в подробицi ii появи, хочу щоб хтось всетаки розказав про ту людину, може в газетi писали про те. Сам вважаю це прикладом справжнього примирення!(якщо це можливо) - хоч дiтей-онукiв. А не так, як деiнде роблять з iснуючими пам'ятниками. Вже й 9 травня декому мiшає!

Додано (21.06.2008, 23:18)
---------------------------------------------
Давайте 22 червня не для галочки - згадаємо про той день в 1941 р.


"Мир вашему дому!" В. С. Высоцкий

leonid@olexandrivka.info

sposob

Повідомлення # 4 | 23:05
Я с третьей школы.Памятник действительно сделан каким-то немцем.
Леонiд
Профі
Повідомлень: 349
Репутація: 2
Нагороди: 5

Повідомлення # 5 | 16:08
sposob, спасибо! Я твою цитату даю про пам'ятник.Там написано: "Смерть примирила всіх" Встановлено на кошти пана Вернера Ліппманна 2007 р. (по укр.с одной стороны,а с другой по немецки).

"Мир вашему дому!" В. С. Высоцкий

leonid@olexandrivka.info

Форум Олександрівки Кіровоградської області » Хоббі та розваги » Література » "Пам'ять" (Минула вiйна i Олександрiвщина.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Вверх
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: